środa, 27 sierpnia 2014

Ciało idealne?

Dziś chcę się z Wami podzielić moim wyobrażeniem o doskonałej figurze. Przedstawię Wam sylwetki, które są według mnie idealne oraz takie, które uważam za przereklamowane. Wiadomo - są różne gusta, można dyskutować o tym jak wygląda ideał, a i tak pewnie nie dojdziemy do porozumienia; ilu ludzi tyle ideałów :) Co mi się podoba? To co prawie wszystkim mężczyznom na świecie - ładne piersi, wcięcie w talii, zaokrąglone biodra, płaski brzuch i delikatne rysy mięśni na całym ciele - kto tak wygląda? Aniołki Victoria's Secret! Uwielbiam je, a także uważam je za symbol kobiecości. Wśród nich pewnie każdy znalazłby swój ideał: - większe - mniejsze piersi, większą - mniejszą pupę, szersze - węższe biodra - wszystkie są piękne!

Nie będę wrzucać zdjęć reklamujących VS ze strony internetowej, bo wszyscy wiemy, że są one "podkręcone", ale jeśli ktoś szuka motywacji to polecam pooglądać bieliznę czy na przykład stroje kąpielowe ;) https://www.victoriassecret.com/

Nie mogę się napatrzeć :) W przeciwieństwie do zdjęć poniżej. Przedstawiają figury, których fenomenu nie rozumiem. Nie będę wchodzić w polemikę na temat definicji piękna, po prostu nie chciałabym tak wyglądać i uważam, że jest to niekobiece.I oczywiście...

3 komentarze:

 1. Zgadzam się!
  Piękne, zdrowie ciało a nie wychudzone tyczki, no ale takie prawo wybiegu :|

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, nie dość, że modelki są wychudzone to jeszcze wysokie, co potęguje niezdrowy efekt. Nie rozumiem takich zasad wybiegu... Natomiast modelki VS są po prostu boskie :) I założę się, że gdyby zbadać % tkanki tłuszczowej, to mają go mniej niż te patyczaki wybiegowe, którym od niejedzenia upycha się to pewnie w żyłach. Bo mięśni coś też im nie widać... ale to najbardziej rzuca się w oczy po wiszących pośladkach, polecam przejrzeć wybiegi pod tym kątem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem, modelki w 90% są chude i w zasadzie w ogóle nie widać u nich pracy nad ciałem. To nie jest typ sylwetki który mi się podoba. Modelki VS też nie mają zbyt "ponętnych" ciał ;)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń