piątek, 11 lipca 2014

Jak odchudziły się "Gwiazdy"

Przeglądając strony internetowe, zwłaszcza portale z plotkami, możemy zobaczyć liczne metamorfozy sylwetkowe znanych osób. Kiedyś myślałam, że to musi być bardzo proste dla kobiet, które stać na usługi dietetyka, trenera personalnego czy gabinetów medycyny estetycznej. Widząc piękną, szczupłą i zadbaną aktorkę sądziłam, że z jej możliwościami każdy by tak mógł wyglądać. Wyobraźcie sobie, że codziennie ktoś dla Was gotuje i mówi kiedy macie jeść, trener mobilizuje Was do treningów, a luksusowe gabinety wykonują Wam najdroższe zabiegi modelujące ciało - czy nie jest prosto w ten sposób osiągnąć wymarzoną wagę? :) Te naprawdę światowe gwiazdy stać na to, dlatego często pozwalają sobie na odstępstwa, wierząc że i tak potem wrócą bez problemu do poprzedniej wagi, stąd efekt jo-jo, tak często opisywany w mediach. Słyną z tego Britney Spears, Christina Aguilera, Mariah Carey czy Jessica Simpson.

Jessica Simpson

Christina Aguilera


Mariah Carey


Britney Spears


Są jednak osoby, które schudły RAZ i od tej pory utrzymują swoją wagę bez żadnych efektów jo-jo. Mam tu na myśli polskie celebrytki. Może to właśnie kwestia tych możliwości, o których pisałam na początku postu? Jeśli ma się nieograniczony budżet i większość pracy wykonują za nas inne osoby to osiągnięty cel nie jest tak szanowany? Polskie aktorki czy piosenkarki, choć z pewnością na pusty portfel nie narzekają to nie mają aż takich możliwości jak zagraniczne super gwiazdy. Choć większość z nich idzie "na łatwiznę", bo przykładowo Agata Młynarska przyznaje się, że jest cały czas na diecie cateringowej, a to znaczy, że sama nic nie gotuje, a każdego dnia ma dostarczane gotowe posiłki o odpowiedniej kaloryczności. Nie da się ukryć, że jest to droga na skróty - na dodatek bardzo droga droga ;)

Anna Guzik


Katarzyna Zielińska


Sonia Bohosiewicz


Odchudzone celebrytki dostają często propozycje reklamowania suplementacji diet, tak jak w wypadku Anny Guzik, która jest twarzą Allevo. W związku z tym kontraktem jest zobowiązana mówić nam, że jej sylwetka to zasługa właśnie tych produktów. Allevo to dieta BARDZO niskokaloryczna, zaledwie 500-100 kalorii dziennie przez 2 tygodnie, tylko i wyłącznie dostarczanych z tych produktów. Po 14 dniach zaczyna się wprowadzać normalne posiłki, najpierw 1, potem 2. Wierzycie, że utrzymuje swoją wagę po takiej dwutygodniowej "głodówce"? Odkąd prowadzi program o zdrowym odżywianiu, jest jeszcze bardziej nieautentyczna. No bo albo zdrowe i zbilansowane posiłki albo zupki z allevo - wypadałoby być konsekwentnym...

Czasem działa to w drugą stronę. Piękne sylwetki gwiazd zaczynają się zmieniać po uzyskanym sukcesie. Więcej pieniędzy równa się więcej imprez, alkoholu i niezdrowych przekąsek. Takie życie nie pozostaje bez konsekwencji dla urody. Oto kilka przykładów:

Kesha


Lady Gaga


Mischa Barton


Jak widać, nieważne gdzie mieszkamy, czym się zajmujemy, ile mamy lat i jak grube są nasze portfele - każdy z nas ma problemy z wagą :)

3 komentarze:

 1. To prawda każdego może spotkać ten problem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kesha przytyła, bo miała chyba jakieś zaburzenia odżywiania wcześniej przez całą nagonkę mediów.
  A tak naprawdę, to kto z nas zrozumie takie gwiazdy i ich tok myślenia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. wielkie mi rzeczy - przytyć każdemu się zdarza. Co tu duzo gadać :) Mi najczęściej zdarza się w wakacje, bo do wakacji są ostre treningi :)

  Pozdrawiam,
  medycyna estetyczna Wrocław

  OdpowiedzUsuń