środa, 26 marca 2014

"Chude Grubasy"

Czy wiecie, że top modelki mogą mieć zbyt wysoki % tłuszczu w ciele? Nawet 35%, przy czym kobieta poniżej 30. roku życia nie powinna mieć go więcej niż 28 %. Skąd więc taki nadmiar tłuszczu w tak szczupłym ciele? Z niejedzenia! Tłuszcz to nie tylko to co nam "wisi". Jeśli kobieta pragnie zachować chude ciało - nie je, by nie przytyć oraz mało ćwiczy (lub wcale) z obawy przed wzrostem masy mięśniowej. Skutkiem tego jest magazynowanie tłuszczu przez organizm w celu - prosto mówiąc - przeżycia. Każdy z nas przecież potrzebuje konkretnej dawki energii na normalne życie - np. oddychanie. Jeśli nawet nie robisz nic w ciągu dnia to i tak musisz dostarczyć sobie kalorii do wszystkich procesów, jakie zachodzą wewnątrz Twojego ciała. Jest to metabolizm spoczynkowy. 

Warto także wiedzieć, że samo zrzucanie kilogramów nie da nam zdrowego i pięknego ciała. Stanie się to dopiero, gdy rozsądnie zaczniemy "zamieniać" tłuszcz na mięśnie. Pamiętajcie bowiem, że nasza waga nie mówi nam wiele, czego przykładem niech będzie zdjęcie poniżej:


"Chudy Grubas" (Skiny Fat) to osoba bardzo chuda, z niskim % masy mięśniowej, ale o wysokim % tłuszczu w ciele. Na pewno znacie kogoś, kto potrafi zajadać się frytkami, w ogóle nie ćwiczy, a nosi rozmiar XS i chwali się, że ma tak "po mamie". Ale czy taka osoba robiła sobie kiedyś analizę składu ciała? Pewnie byłaby nieźle zszokowana. Szczupły nie znaczy zdrowy! Osoby te często mają problem z cerą, włosami i paznokciami, dużo chorują, borykają się z nieustannym zmęczeniem i cellulitem. Nawet jeśli mają płaski brzuch to jest on zazwyczaj "miękki", nie mają kondycji, a podniesienie czegoś cięższego sprawia im problem. Czy takie ciało jest warte pozazdroszczenia? 


2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję! Cieszę się, że te posty w ogóle są czytane... ;) Pozdrawiam!

      Usuń