piątek, 21 marca 2014

Power Slim Active

W klubach fitness często mamy do czynienia z urządzeniami do treningu cardio, ale przyznam się, że moim ulubionym jest orbitrek. Jest bardzo prosty w użytkowaniu i nawet jeśli widzisz go pierwszy raz, nie powinnaś mieć problemów z właściwą techniką. Wystarczy, że wykonasz pierwszy ruch, a orbitrek sam poprowadzi Ci stopy. Jednak nie tylko nogi wykonują pracę – angażujemy także ręce. Należy złapać uchwyty na takiej wysokości, aby mimo wszystko nasze ruchu przypominały bieg.

Jeśli masz ochotę na poprawienie kondycji ud i pośladków wystarczy tylko, że mocniej ugniesz nogi w kolanach, tak jakbyś chciała przyjąć pozycję do jazdy na rowerze, oczywiście bez siodełka. Pracę będą wykonywać wtedy inne partie mięśni, dzięki czemu Twoje pośladki dostaną prawdziwy wycisk.

Co ważne, ćwiczenia na orbitreku nie obciążają stawów (w przeciwieństwie do bieżni czy tradycyjnego biegania). Jeśli więc dopiero zaczynasz lub wracasz po dłuższej przerwie, wybierz właśnie tę maszynę. Polecana jest także ludziom otyłym, a także wszystkim, którzy po prostu nie lubią biegać.

A może tak 2 w 1?

Istnieje jeszcze maszyna zwana Power Slim Active. Jest to połączenie orbitreku z lampami na podczerwień.
 

Do tej pory podczerwień stosowano szeroko w kosmetyce i rehabilitacji. Tutaj zastosowano ją dla przyspieszenia przemian zachodzących w organizmie w trakcie typowego treningu aerobowego. Dzięki niej zwiększa się metabolizm i wzrasta spalanie kalorii będące efektem zwiększonego wydatku energetycznego.


Najprościej mówiąc, jest to trening w maszynie, która oświetla nas podczerwienią, przez co dużo bardziej się pocimy. Warto ćwiczenia wykonywać w skąpym ubraniu, np. stanik sportowy i krótkie szorty, aby mieć odsłonięte jak najwięcej skóry. Dzięki jonizacji zwiększa się bowiem przyswajalność tlenu, skóra staje się bardziej gładka i ujędrniona. 


Korzyści jakie daje Power Slim Active:

- intensywne wyszczuplanie,
- likwidacja oznak cellulitu - całkowite rozbicie cząsteczek tłuszczu tworzących cellulit,
- zdrowy koloryt skóry, która w dotyku staje się gładka i aksamitna,
- całe ciało zyskuje na sprężystości i jędrności,
- dzięki stymulacji produkcji kolagenu skóra wygląda młodziej,
- poprawa wydolności układu sercowego i oddechowego,
- zwiększona odporność na infekcje,
- doświadczenie głębokiego relaksu,
- likwidacja stresu i zmęczenia,
- rozluźnienie wszystkich mięśni.


Moim zdaniem jest to ciekawe połączenie, bo skoro i tak lubię ćwiczyć na orbitreku to czemu nie połączyć tego z podczerwienią? Jeśli ktoś stwierdzi, że takie promieniowanie nic nie daje, to nie zmieni to faktu, że przez 30 min i tak wykonuję pracę, dzięki której spalam ok. 250 kcal. Dodatkowym atutem maszyny jest podłączony telewizor, który umożliwia nam oglądanie ulubionego serialu podczas treningu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz