czwartek, 15 maja 2014

Domowe gadżety Fitness

W dzisiejszym poście pokażę Wam kilka gadżetów, które mogą się przydać podczas domowych treningów. Uważam, że mogą być pomocne najbardziej dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. 

Domowy steper
Taki steper to tylko namiastka tego, co daje nam trening na dobrej maszynie w siłowni, ale jest naprawdę pomocny dla osób ćwiczących w domu. Po pierwsze, nie zajmuje dużo miejsca, można go schować na przykład pod łóżkiem. Po drugie, jest stosunkowo tani, taka zwykła wersja urządzenia to koszt około 100 zł. W chwili obecnej są dostępne lepsze stepery, z możliwością bocznego ruchu marszu czy choćby gumami do pracy rąk. Mój należy do tych prostych, zakupiony był bowiem już kilka lat temu, ale jestem z niego zadowolona. Posiada wyświetlacz, na którym widzimy tempo marszu, czas oraz ilość spalanych kalorii. Używam go zazwyczaj na sam koniec treningu przez około 30 minut.


Kołyska do brzuszków
Przyrząd ten polecam wszystkim osobom, zaczynającym dopiero treningi w domu. Często zdarza się, że nieumiejętnie wykonywane brzuszki, powodują ból karku. Nie wszyscy bowiem od razu potrafimy prawidłowo wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, dlatego taka kołyska ułatwi nam sprawę. Jej kształt zapewnia optymalne ułożenie kręgosłupa, zapobiegając jego skrzywieniu i nadwyrężeniu, wspomnianych już mięśni karku. Dlatego polecam ją wszystkim osobom, które mają problemy podczas wykonywania tradycyjnych brzuszków, nadmiernie napinając mięśnie w odcinku szyjnym oraz lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa.


Hantle 2,5 kg
Myślę, że każdy z nas ma już świadomość, jak ważny jest trening siłowy. Samo cardio nie wyrzeźbi nam ciała, a treningi z obciążeniami wcale nie sprawią, że urośniemy od masy :) Warto więc ćwiczyć z ciężarkami, niekoniecznie bardzo ciężkimi. Moje ważą po 2,5 kg i ćwiczenia z nimi wplatam właściwie w każdy trening.


Obciążenia
Jeśli jesteśmy już na etapie, kiedy nie mamy trudności z wykonywaniem podstawowych ćwiczeń, warto podwyższyć poprzeczkę i na przykład dodać sobie na nogi bądź ręce specjalne obciążenia. Mają one funkcjonalne zapięcia, dzięki czemu każdy bez problemu dopasuje je do wybranych partii ciała. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie mięśni. 


Step
Step jest idealny do różnorodnych ćwiczeń zarówno fitness jaki i siłowych. Można z nim tworzyć naprawdę ciekawe treningi, wzmacniające właściwie każdą partię mięśni. Ćwiczenia aerobowe z jego użyciem, zwiększają ruchomość w stawach, poprawiają kondycję i koordynację. Dostępne są stepy z możliwością zmiany wysokości. Mój posiada dwa stopnie.6 komentarzy:

 1. zazdroszczę Ci tej małej domowej siłowni :)

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak głównie ćwiczę poza domem, więc nie ma czego zazdrościć :) Warto jednak urozmaicać sobie treningi, zwłaszcza polecam obciążenia :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. wszystko mam oprócz stepu, muszę koniecznie kupić no i może piłka, fajne ćwiczenia można wykonywać z jej pomocą;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie ćwiczyłam nigdy z piłką, przyznaję się bez bicia :) Ale z pewnością brakuje mi skakanki :)

   Usuń
 3. muszę kiedyś zakupić kołyskę do brzuszków

  OdpowiedzUsuń
 4. Super to urządzenie do brzuszkow

  OdpowiedzUsuń