wtorek, 8 kwietnia 2014

Zestawienie klubów Fitness w Krakowie

Dziś post dla wszystkich osób z Krakowa. Postanowiłam zrobić zestawienie najpopularniejszych klubów Fitness w naszym mieście, tak aby można było sobie je szybko i sprawnie porównać. Na pewno są jeszcze osoby, które zastanawiają się nad wyborem miejsca do ćwiczeń, na przykład studenci, którzy w Krakowie są od niedawna. Zaznaczam jednak na wstępie, że nie byłam we wszystkich klubach, dlatego nie mogę przy każdym z nich wypowiedzieć się o atmosferze tam panującej. Na różnych forach są wprawdzie opinie innych osób, ale nie byłabym profesjonalna powielając takie wypowiedzi. Kolejność niżej wymienionych klubów jest przypadkowa, więc zaznaczam, że nie jest to żaden ranking.

1. PURE FITNESS
Klub Pure to sieciówka, która może pochwalić się już 35 miejscówkami w całej Polsce. Znajdziecie go we wszystkich większych miastach, na przykład w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Gdyni, Gliwicach, Gorzowie, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Poznaniu, Płocku, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Jest nawet za granicą - i to nie tylko u najbliższych sąsiadów - ale nawet w Turcji, Indonezji i Malezji. Klub stawia na najwyższą jakość i profesjonalizm, reklamuje się jako miejsce luksusowe. 

Obecnie w Krakowie znajdują się 3 kluby Pure:

1. Angel City
Lokalizacja: ul. Szlak 77
Powierzchnia: 1507 m2
2. Bonarka
Lokalizacja: ul. Kamieńskiego 11
Powierzchnia: 1762 m2
3. Galeria Kazimierz
Lokalizacja: ul. Podgórska 34
Powierzchnia: 1882 m2

W Bonarce i Galerii Kazimierz mamy również basen, saunę fińską, łaźnię parową i solarium. Poza tym w każdym z tych miejsc mamy do dyspozycji bezpłatną wypożyczalnie filmów DVD oraz Wi-Fi.


O Pure można pisać dużo, albowiem to miejsce bardzo wszechstronne, mające bogatą ofertę. Pewne jest jedno - to duży klub, więc jeśli ktoś lubi kameralne miejsca to nie będzie się tam czuł zbyt komfortowo.

2. PLATINIUM FITNESS
To największa sieć klubów fitness w Krakowie. Oprócz siedmiu miejsc w naszym mieście, mają również klub w podkrakowskiej Skawinie przy ulicy Niepodległości 4.
Lokalizacje klubów:
1. ul. Mogilska 97
2. ul. Zakopiańska 105
3. ul. Aleksandry 11
4. ul. Sołtysa Dytmara 3
5. ul. Lea 213
6. ul. Szlak 67
7. ul. Wadowicka 6

Podobnie jak Pure, Platinium reklamuje się jako miejsce luksusowe. Posiada salę rekreacyjną fitness, Spinning®, strefę wolnych ciężarów i cardio oraz saunę. 


Platinium ma tyle samo zwolenników ilu przeciwników. Kluby są zróżnicowane, więc nie można opisać Platinium jako całości. Warto jednak przekonać się samemu, zwłaszcza że mamy naprawdę szeroki wybór miejscówek.

3. ENERGYM 
To mój pierwszy klub fitness odkąd zamieszkałam w Krakowie, więc mam sentyment. Energym to obecnie dwa kluby:
1. ul. Wrocławska 28
2. os. Kolorowe 33


Klub na Wrocławskiej był pierwszy, odznaczał się dużym profesjonalizmem i został na tyle popularny, że otworzono drugi - znacznie większy klub - na osiedlu Kolorowym. Miejsce na Wrocławskiej nie jest zbyt duże, co na pewno będzie pasować każdemu, kto nie przepada za ogromnymi siłowniami. Oba kluby posiadają kawiarenki oraz solarium.

4. SOUL FITNESS
Klub ten, podobnie jak Energym, nie jest kolosem, co jak wiadomo niektórym bardzo pasuje. To nowoczesna siłownia przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13, którą wyróżniają znani trenerzy z dziedziny kulturystyki, prowadzący zajęcia KICK@BOKS. W ofercie znajduje się także sauna Infrared.


5. OZONE FITNESS
To stosunkowo nowy klub znajdujący się w Galerii Krakowskiej. Reklamują się jako luksusowa siłownia z widokiem na miasto. Posiadają powierzchnię 800 m2 na dwóch poziomach. Warto podkreślić, iż mimo lokalizacji posiadają bezpłatny parking. Współpracują z placem zabaw dla dzieci, znajdującym się w galerii handlowej oraz gabinetem Manipedi. Oprócz szerokiej oferty zajęć, można tam również skorzystać z sauny i bezpłatnego internetu.


6. FITNESS ACADEMY
To duży klub fitness klasy premium, znajdujący się w obiekcie King Square na ul. Powstańców Wielkopolskich 18b. Posiada aż 2000 m2, a wyróżnia go między innymi osobna sala do pole dance. W ofercie klubu znajdziemy bezpłatną opiekę nad dzieckiem w specjalnym pokoju zabaw, fitness bar, saunę suchą, parową i ziołową, a także strefę beauty i szeroką gamę masaży.


7. WELLNESS CLUB PARK WODNY
Siłownia w Parku Wodnym to aż 800 m2 i oczywiście liczne zajęcia z zakresu fitnessu wodnego. Poza tym oferowane są zajęcia taneczne oraz wschodnie sztuki walki. Park ten znajduje się na ul. Dobrego Pasterza 125 i posiada własny duży parking.


Ponieważ klub reklamuje się wraz z halą basenową i saunami, można zaliczyć go do największego w Krakowie.

8. FIT BY STEP
To centrum Fitness na ul. Królewskiej 1, które reklamuje się jako miejsce dla całych rodzin. Posiada bowiem również zajęcia dla najmłodszych, a także ściankę wspinaczkową. Oprócz siłowni i zajęć fitness oferowany jest drenaż limfatyczny czy na przykład platforma wibracyjna FitvibExcel. Można tam również skorzystać z sauny Infrared, a nawet zorganizować sobie event, jak na przykład urodziny dziecka.


MNIEJSZE KLUBY:
9. FITNESS MŁYN
ul. Dolnych Młynów 5
10. ELITE FITNESS
ul. Dekerta 24
11. BODYHIT FITNESS CLUB
ul. Kazimierza Wielkiego 117
12.  BALANCE AQUA & FITNESS
al. Słowackiego 64

I wiele wiele innych... mniejszych, kameralnych, tylko dla kobiet itd. Kraków to naprawdę fit miasto :)


3 komentarze:

 1. Ja jestem zadowolona z Platinium na Lea. Nie byłam w innych klubach, wybrałam ten ze względu na to, że mam blisko oraz wiele osób polecało mi kluby Platinium :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odległość od domu to chyba pierwsze kryterium, które bierzemy pod uwagę. Nikt się przecież nie będzie przedzierać przez całe miasto do jakiegoś klubu. Kiedyś mieszkałam na Wrocławskiej i wtedy do Energym miałam dosłownie kilka kroków. Teraz mam podobną odległość do wszystkich siłowni. No może poza tymi na południu Krakowa. I również słyszałam dobre opinie o Platinium na Lea :)

   Usuń
 2. Właśnie od dłuższego czasu myślę nad tym, żeby zapisać się do Energym. Wybierając siłownię zależy mi przede wszystkim na tym, żeby atmosfera była przyjazna i miła. Już kilka razy zrezygnowałam z chodzenia do danej siłowni, bo recepcjonistki i trenerzy byli opryskliwi i ciągle niezadowoleni. :/ Jak jest w Energym? Na forach prawie same pozytywne opinie, a karnety są teraz w całkiem przystępnej cenie. Możesz napisać coś więcej o Energym?

  OdpowiedzUsuń